Newsletter

Ogłoszenia
Wizyty
Dziś: 34Wszystkie: 420083

Ruszamy z projektem PRZYJACIELE ZWIERZĄT

Aktualności » Ruszamy z projektem PRZYJACIELE ZWIERZĄT

Z przyjemnością informujemy, że w sierpniu 2015 roku rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Przyjaciele zwierząt” współfinansowanego ze środków Powiatu Słupskiego. Realizacja projektu potrwa do listopada br. i swoim zasięgiem obejmie wszystkie gminy naszego powiatu. Zadania realizowane w ramach przedsięwzięcia skierowane są do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Z przedszkolakami zobaczymy się podczas spotkań edukacyjno – informacyjnych, w których będzie uczestniczył również odpowiednio wyszkolony pies. Maluchy poznają zwyczaje czworonogów oraz zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami.

Z uczniami klas podstawowych będziemy rozmawiać o opiece nad zwierzętami hodowanymi przez nas w domach. Dzieci poznają zasady prowadzenia hodowli, opieki oraz przekonają się, że zwierzęta hodowlane w odpowiednich warunkach potrafią odwdzięczyć się za dobre traktowanie.

Dla wszystkich uczestników projektu zostanie zorganizowany również konkurs plastyczny na plakat. Tematem przewodnim konkursu będzie zachęcenie do odpowiedniego traktowania zwierząt. Najlepsze prace otrzymają wspaniałe nagrody, które zostaną wręczone podczas wystawy prac konkursowych.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt z naszym biurem.